Look4dog.com

Niemiecki terier myśliwski

U niemieckiego teriera myśliwskiego płynie brytyjska krew, ale to w Niemczech powstały pierwsze hodowle tej rasy. Niemieccy myśliwi chcieli posiadać psa, który służyłby im wyłącznie do polowań. Miał być to pies mały, odważny, zacięty, zadziorny i o ciemnym umaszczeniu. Postanowili więc, że dodadzą trochę genów teriera walijskiego i foksteriera szosrtkowłosego. W wyniku czego narodził się pies o pięknych szlachetnym wyglądzie, ogromnej pasji łowieckiej, zwinny, szybki, lubiący wodę i gonitwę za dzika zwierzyną. Hodowcy jednak dalej udoskonalali rasę.

Dopiero w 1926 roku powołany został Deutsche Jagdterrier Club, a rok później zaprezentowano wzorzec rasy niemieckiego teriera myśliwskiego. FCI uznało jagdteriera w 1968 roku. 
 

  • Długość życia 12 - 15 lat
  • Wysokość w kłębie wynosi: 33 - 40 cm
  • Waga psów: 9 - 10 kg
  • Waga suczki: 7,5 - 8,5 kg
     

Niemiecki terier myśliwski - charakter

Niemiecki terier myśliwski to odważny wytwały i nieustępliwy pies. Jest pełen temperamentu, a przy tym posłuszny i ogromnie sympatyczny. Nie jest psem lękliwym ani agresywnym. Jest wszechstronnym  myśliwym, użytkowanym do polowania na lisy, dziki, borsuki, ptactwo i zwierzynę płową. Sprawdza się w roli norowca, dzikarza i tropowca. Dobrze aportuje. Polowanie i gonitwa za ofiarami jest pasją jagdteriera. W rodzinie wybiera sobie jednego przewodnika. Jagdterier wymaga zdecydowanego ułożenia, ale po właściwie przeprowadzonym szkoleniu jest posłusznym i miłym psem. Jest dobrym psem stróżującym, czujnym wobec obcych.

Niemiecki terier myśliwskiNiemiecki terier myśliwski 

Niemiecki terier myśliwski - pielęgnacja

Pielęgnacja jagdteriera nie jest czasochłonna. Pies tej rasa  może mieć dwa rodzaje szaty: szorstką lub krótką. Należy regularnie je szczotkować w celu usunięcia martwego włosa. Włos teriera jest prosty, gęsty i szorstki lub gładki i ścisły.
 

Niemiecki terier myśliwski - umaszczenie

  • czarne
  • ciemnobrązowe
  • szaro - czrne

Ciemna lub jasna maska jest równorzędnie traktowana. Małe białe znaczenia wystepujące na klatce piersiowej i na plecach jest dopuszczalne.

Niemiecki terier myśliwski - choroby

Niemiecki terier myśliwski był i jest selekcjonowany przez wiele lat głównie pod kątem użytkowości, dlatego jest bardzo zdrową i odporną na każde warunki atmosferyczne rasą.

Niemiecki terier myśliwski - żywienie

Jagdterier nie posiada specyficznych wymogów dietetycznych. Pies aktywny powinien otrzymywać bardziej energetyczny pokarm, z większą zawartością białka i tłuszczu. Pożywienie musi być bogata w witaminy, aminokwasy oraz kwasy tłuszczowe. Decydując się na karmienie pupila sucha karmą, wybierajmy taką, która ma dobry skład. W jej składzie nie powinno być zbóż, mączek kostnych, sztucznych konserwantów i barwników, za to zawiera znaczne ilości suszonego lub świeżego mięsa. Chcąc mieć pewność, że nasz pies je zdrowo i naturalnie warto zaznajomić się z dietą Barf. Barf to najbardziej zbliżony do naturalnych posiłków dzikich psowatych sposób żywienia. Podstawowym produktem w tej diecie jest surowe mięso różnych gatunków zwierząt, surowe podroby, mięsne kości, jaja, warzywa i owoce. Składniki te są nieprzetworzone i nie zawierają barwników oraz sztucznych konserwantów, pod warunkiem, jeżeli kupowane będą ze sprawdzonego źródła.
 

Ta strona używa plików cookie i innych podobnych technologii. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.