Look4dog.com

Boerboel

Historycznie Boerboel rozwijał się jako pies gospodarski, wyhodowany w Południowej Afryce. To były psy tworzące pierwszą linię obrony gospodarstw przed drapieżnikami. Były także wykorzystywane przy tropieniu. Rasa ta początkowo była zarejestrowana tylko w RPA, jednak w niedługim czasie zyskała popularność na całym świecie. 

  • Wysokość psa w kłębie: 66 cm
  • Wysokość suki w kłębie: 61 cm
  • Waga: 60 - 80 kg

Boerboel - charakter

Boerboel jest dużym psem. Silnym, pewnym siebie o muskularnym wyglądzie z mocnym, a zarazem swobodnym ruchem. Boerboel, kiedy jest w ruchu lub kiedy stoi powinien wykazywać siłę i zwinność.

Boerboel jest to pies dominujący i niezwykle inteligentny. Posiada bardzo silnie rozwinięte instynkty obronne. Powinien być spokojny, stabilny, zrównoważony i pewny siebie. Może przejawiać pewną rezerwę w stosunku do osób obcych. Doskonale rozpoznaje zagrożenie lub jego brak. To psy, które kochają wszystkich członków rodziny. 

Boerboels potrzebują stymulacji umysłowej i interakcji z właścicielami połączonej z aktywnością fizyczną. Potrzebują kontaktu z człowiekiem od samego początku oraz wczesnej socjalizacji, wówczas będą się wspaniale rozwijać. Warto również ze swoim psem wybrać się na trening z posłuszeństwa. To psy, które lubią ruch i spacery. Ze względu na swój instynkt ochronny Boerboel nigdy nie powinien być spuszczany ze smyczy.

Boerboel - umaszczenie

Sierść jest krótka, gęsta, gładka i błyszcząca. Skóra jest gruba i luźna i gładko przylega. Skóra jest dobrze napigmentowana. Obowiązujące umaszczenia psów rasy boerboel:

  • Rudy 
  • Brązowy 
  • Czerwonawo Brązowy
  • Płowy
  • Kremowy
  • Pręgowany w dowolnym dopuszczalnym kolorze i Irlandzki Znak

Boerboel jest dobrze pigmentowany, zwłaszcza na ustach, podniebieniu, skórze i włosach wokół oczu, nosie, opuszkach łap, paznokciach u nóg, odbycie oraz skórze i włosach wokół genitaliów. 
Psy o niebieskim umaszczeniu, o dowolnym kolorze podstawowym niewymienionym w wykazie, o długiej sierści w dowolnym kolorze innym niż czarny podlegają dyskwalifikacji.

Boerboel - choroby

Boerboel jest zazwyczaj zdrową rasą, a odpowiedzialny hodowca będzie badał swoje psy pod kątem schorzeń, takich jak dysplazja stawów łokciowych, dysplazja stawów biodrowych, choroby serca, a także choroby oczu.

Boerboel - żywienie

Boerboel powinien otrzymywać dobrze zbilansowaną karmą, zwłaszcza w okresie intensywnego wzrostu. Jego dieta powinna być dostosowana, do wieku i aktywności. 
Niektóre psy mają skłonność do nadwagi, więc należy obserwować jego wagę.

Ta strona używa plików cookie i innych podobnych technologii. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.