Look4dog.com

Prague Ratter (Ratler praski)

Prague Ratter był dumą, szczęściem i radością czeskiej szlachty. Ten mały aktywny i energiczny piesek, był bardzo często widywany na arystokratycznych ucztach królów czeskich na Zamku Praskim. Był ozdobą dworów czeskiej arystokracji. Prague Ratter  mógł mieszkać, przebywać i spać w królewskich komnatach. Towarzyszył także przy spożywaniu posiłków, a także można go było spotkać na bankietach. Pieski tej rasy często były wysyłane jako dary dla władców innych krajów - jako wyraz pokoju i wielkiej przyjaźni. 

Ten uroczy pies ze względu na swój mały rozmiar, szybki ruch i doskonały węch, był wykorzystywany do walki ze szczurami. Były powszechne w stajniach, ponieważ trzymały szczury z dala od koni. 

  • Długość życia: 16 lat
  • Wysokość psa i suki w kłębie: 21 - 23 cm
  • Waga: ok 2,60 kg 
Advert - Hodowla

Prague Ratter (Ratler praski) - charakter

Prague Ratter to małe, filigranowe pieski. Łatwo się uczą, są zwinne, szybkie i delikatne. Z natury nieco powściągliwe dla obcych, ale bardzo przyjacielskie dla rodziny. Prague Ratter cechuje naturalna szlachetności i charakter. To czujni, mali towarzysze, uwielbiające zabawy. 

Pieski tej rasy szybko się uczą, pod warunkiem, że będziemy używać metod, które opierają się na nagrodach. Pomoże im to konstruktywnie skierować swoją energię na prawidłowe wykonanie zadania. Dzięki takim treningom jest szczęśliwym i zadowolonym psem. Jeżeli poświęcimy mu odpowiednią ilość czasu, stanie się kochającym, grzecznym członkiem całej rodziny. Należy również pamiętać, że Prague Ratter to psy, które są podejrzliwe w stosunku do obcych osób. Dlatego ważna jest wczesna socjalizacja, aby szczeniak mógł poznać otaczający go świat.

Prague Ratter (Ratler praski) - charakterPrague Ratter (Ratler praski) - charakter. Zdjęcie hodowli z Ziemi Czarnej FCI

Prague Ratter (Ratler praski) - umaszczenie

Umaszcenie rasy prague ratter według wzorca FCI powinno być:

  • czarne
  • brązowe
  • niebieskie ze znaczeniami podpalania

Prague Ratter (Ratler praski) - umaszczeniePrague Ratter (Ratler praski) - umaszczenie. Zdjęcie hodowli z Ziemi Czarnej FCI

Prague Ratter (Ratler praski) - pielęgnacja

Pielęgnacja sierści tych piesków jest bardzo prosta. Nie potrzebuje również wizyt u psiego fryzjera. Wystarczy używać gumowej szczotki, dzięki której usunie się wypadającą sierść. 

Prague Ratter (Ratler praski) - choroby

Prague Ratter to filigranowy piesek. Ze względu na małe rozmiary, może być narażony na złamania, gdyż jego kości są cieńsze, przez co są podatne na urazy. Podobnie jak w przypadku innych ras miniaturowych, rasa ta narażona jest na zwichnięcie rzepki. Należy pamiętać, że powtarzające się zwichnięcia są przyczyną powstawania stanów zapalnych, które mogą doprowadzić do przedwczesnego zapalenia stawów. Jest to choroba genetyczna. Dlatego decydując się na tę rasę warto poprosić hodowcę o wykonane badanie rodziców szczeniąt.

*Zdjęcie profilowe rasy dzięki uprzejmości hodowli z Ziemi Czarnej FCI

Advert - Hodowla

Ta strona używa plików cookie i innych podobnych technologii. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.