Look4dog.com

Billy

Ten wysokonożny i piękny pies został wyhodowany przez Monsieur Gastona Hublota de Rivaulta we Francji w XIX wieku. Nazwa rasy Billy pochodzi od jego domu „Château de Billy” znajdującego się w miejscowości Poitou. Billy to efekt krzyżówki gończych céris, wymarłych montemboeufów, foxhoundów oraz larye. Niewiele brakowało, a sam dołączyłby do ras wymarłych, bowiem po II wojnie światowej zostały jedynie dwa psy. Na szczęście, syn Gastona Hublota zadbał o reprodukcję. 

Billy od początku użytkowany był jako pies myśliwski mieszkający w sforach i wykorzystywany do polowań na grubą zwierzynę, jak dziki i jelenie. Za pomocą dźwięcznego i donośnego głosu daje znać myśliwemu, gdzie znajduje się ofiara. Posiada silny instynkt myśliwski i dobry węch. Rasa jest praktycznie nieznana poza Francją.

 • Wysokość psa w kłębie wynosi: 60 - 70 cm
 • Wysokość suki w kłębie wynosi: 58 - 62 cm
 • Waga psa i suki: 24 - 32 kg
   

Dla kogo?

 • Psy dla aktywnych
  Psy dla aktywnych

   

 • Średnie psy
  Średnie psy

   

 • Psy myśliwskie
  Psy myśliwskie

   

 • Psy pracujące
  Psy pracujące

   

Charakter

Billy jest psem dobrze zbudowanym, mocnym ale nie ciężkim. Z racji tego, że od wielu lat Billy był wykorzystywany do polowań, na których samodzielnie, bez rozkazu człowieka, podejmował decyzje, wymaga nauki posłuszeństwa, jeśli chcesz uczynić z niego towarzysza życia. 

Te silne i niezależne psy powinny pozostawać w rękach doświadczonych osób. Jeśli nie dasz się zdominować, ale zachowasz spokój i konsekwencję, pies będzie chętnie wykonywał polecania oraz uczył się nowych zadań. 

Billy potrzebuje dużo ruchu i zabawy. Będzie doskonałym towarzyszem dla osoby, która uwielbia sport, biega, jeździ na rowerze. Wycieczki za miasto zwłaszcza do lasu i na łąki uwielbia. Zdecydowanie nie jest to pies na kanapę. Jego przyszły właściciel musi sobie zdawać z tego sprawę, że to pies myśliwski i nie da się zaszufladkować jako wyłącznie pies do towarzystwa. Ten aktywny, inteligentny i bystry pies wymaga także odpowiedniej stymulacji psychoruchowej. Jeśli nie zapewnisz mu jej, może miewać skłonności destrukcyjne, gdy zostanie sam w domu na kilka godzin. Odpowiednio prowadzony Billy to wspaniały przyjaciel na całe życie, który będzie oddany swojej rodzinie.

Billy pies
 

Pielęgnacja

Pielęgnacja rasy Billy nie jest czasochłonna ani trudna. Psu wystarczy przeczesywanie szczotką z naturalnego włosia dwa razy w miesiącu oraz oczyszczanie uszu po spacerach. Jeżeli pies jest zabrudzony, przetrzyj mu sierść wilgotną szmatką.
 

Umaszczenie

Umaszczenie psa rasy Billy może przybierać barwy:

 • białe
 • białe z odcieniem kawy z mlekiem
 • białe z jasnopomarańczowymi łatami
 • białe z cytrynowymi łatami

 

 

Choroby

Choroby genetyczne są raczej obce rasie Billy. Nie znaczy to, że możesz zaniedbać badania profilaktyczne. Szczepienia, odrobaczenie i stosowanie preparatów przeciw kleszczom powinny być normą w każdym roku życia psa. Regularnie kontroluj stan oczu, uszu oraz zębów.
 

Żywienie

Dzienna porcja jedzenia dla psa Billy powinna wynosić od 400 do 500 gram, jednak wszystko zależy od tego, jaki tryb życia prowadzi. Ilość kalorii i składników odżywczych powinna być dopasowana do aktywności, wieku i stanu zdrowia psa. Jeśli przyrządzasz posiłki w domu, pamiętaj, by przygotowywać jedzenie specjalnie dla psa, pozbawione ostrych przypraw, cukru i soli. Najlepiej jeżeli mięso nie bedzie poddane procesom termicznym. Dobrej jakości karma sucha i mokra również zostanie chętnie skonsumowana przez Twojego czworonoga.
 

Ta strona używa plików cookie i innych podobnych technologii. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.