Look4dog.com

Billy

Ten wysokonożny i piękny pies został wyhodowany przez Monsieur Gastona Hublota de Rivaulta we Francji w XIX wieku. Nazwa rasy Billy pochodzi od jego domu „Château de Billy” znajdującego się w miejscowości Poitou. Billy to efekt krzyżówki gończych céris, wymarłych montemboeufów, foxhoundów oraz larye. Niewiele brakowało, a sam dołączyłby do ras wymarłych, bowiem po II wojnie światowej zostały jedynie dwa psy. Na szczęście, syn Gastona Hublota zadbał o reprodukcję. 

Billy od początku użytkowany był jako pies myśliwski mieszkający w sforach i wykorzystywany do polowań na grubą zwierzynę, jak dziki i jelenie. Za pomocą dźwięcznego i donośnego głosu daje znać myśliwemu, gdzie znajduje się ofiara. Posiada silny instynkt myśliwski i dobry węch. Rasa jest praktycznie nieznana poza Francją.

  • Wysokość psa w kłębie wynosi: 60 - 70 cm
  • Wysokość suki w kłębie wynosi: 58 - 62 cm
  • Waga psa i suki: 24 - 32 kg
     
Advert - Hodowla

Billy - charakter

Billy jest psem dobrze zbudowanym, mocnym ale nie ciężkim. Z racji tego, że od wielu lat Billy był wykorzystywany do polowań, na których samodzielnie, bez rozkazu człowieka, podejmował decyzje, wymaga nauki posłuszeństwa, jeśli chcesz uczynić z niego towarzysza życia. 

Te silne i niezależne psy powinny pozostawać w rękach doświadczonych osób. Jeśli nie dasz się zdominować, ale zachowasz spokój i konsekwencję, pies będzie chętnie wykonywał polecania oraz uczył się nowych zadań. 

Billy potrzebuje dużo ruchu i zabawy. Będzie doskonałym towarzyszem dla osoby, która uwielbia sport, biega, jeździ na rowerze. Wycieczki za miasto zwłaszcza do lasu i na łąki uwielbia. Zdecydowanie nie jest to pies na kanapę. Jego przyszły właściciel musi sobie zdawać z tego sprawę, że to pies myśliwski i nie da się zaszufladkować jako wyłącznie pies do towarzystwa. Ten aktywny, inteligentny i bystry pies wymaga także odpowiedniej stymulacji psychoruchowej. Jeśli nie zapewnisz mu jej, może miewać skłonności destrukcyjne, gdy zostanie sam w domu na kilka godzin. Odpowiednio prowadzony Billy to wspaniały przyjaciel na całe życie, który będzie oddany swojej rodzinie.

Billy - charakter
Billy

Billy - pielęgnacja

Pielęgnacja rasy Billy nie jest czasochłonna ani trudna. Psu wystarczy przeczesywanie szczotką z naturalnego włosia dwa razy w miesiącu oraz oczyszczanie uszu po spacerach. Jeżeli pies jest zabrudzony, przetrzyj mu sierść wilgotną szmatką.
 

Billy - umaszczenie

Umaszczenie psa rasy Billy może przybierać barwy:

  • białe
  • białe z odcieniem kawy z mlekiem
  • białe z jasnopomarańczowymi łatami
  • białe z cytrynowymi łatami

 

 

Billy - choroby

Choroby genetyczne są raczej obce rasie Billy. Nie znaczy to, że możesz zaniedbać badania profilaktyczne. Szczepienia, odrobaczenie i stosowanie preparatów przeciw kleszczom powinny być normą w każdym roku życia psa. Regularnie kontroluj stan oczu, uszu oraz zębów.
 

Billy - żywienie

Dzienna porcja jedzenia dla psa Billy powinna wynosić od 400 do 500 gram, jednak wszystko zależy od tego, jaki tryb życia prowadzi. Ilość kalorii i składników odżywczych powinna być dopasowana do aktywności, wieku i stanu zdrowia psa. Jeśli przyrządzasz posiłki w domu, pamiętaj, by przygotowywać jedzenie specjalnie dla psa, pozbawione ostrych przypraw, cukru i soli. Najlepiej jeżeli mięso nie bedzie poddane procesom termicznym. Dobrej jakości karma sucha i mokra również zostanie chętnie skonsumowana przez Twojego czworonoga.
 

Ta strona używa plików cookie i innych podobnych technologii. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.