Look4dog.com

Segugio Maremmano

Segugio Maremmano to włoska rasa wyhodowana w okolicy Maremma w Toskanii. Rasa wzięła swój początek z niezarejestrowanej hodowli psów myśliwskich z tamtego regionu. Włoscy myśliwi cenili ją ze względu na dużą odwagę i prędkość podczas polowania na dziki. Psy te polowały zarówno indywidualnie, jak i w sforze. W trakcie hodowli wykształciły się psy o tym samym usposobieniu i umiejętnościach łowieckich, lecz różnych typach maści oraz szczegółach związanymi z budową ciała. 

Od lat 30-tych XX wieku rozpoczęła się regularna hodowla rasy, której inicjatorem był dr Bosio, weterynarz i reprezentant miłośników poskowców. To on opracował pierwszy standard rasy. Segugio Maremmano występuje w dwóch odmianach: krótko- i szorstkowłosej. Rasa została zatwierdzona przez FCI bardzo niedawno, bo w 2018 roku.

  • Wysokość w kłębie psa 44 - 52
  • Wysokość w kłębie suki 42 - 50
  • Waga 13 do 23 kg

Segugio Maremmano - charakter

Segugio Maremmano to psy pewne siebie, odważne i dynamiczne. Jako psy myśliwskie, zdecydowanie lepiej odnajdą się na wsi, gdzie będą miały przestrzeń i dom z ogrodem do dyspozycji. To pracowita rasa, która posłusznie wykonuje polecenia człowieka i lubi z nim współpracować. 

Segugio Maremmano są bardzo ruchliwe, wobec czego jako właściciel powinien poświęcić im sporo uwagi i czasu, a także zadbać o różnorodne formy aktywności. Dużą radość sprawi psu bieganie obok roweru, czy wędrówki po lesie. Lepiej jednak nie spuszczać psa ze smyczy w nieznanym terenie, gdyż wrodzony instynkt myśliwski nakaże mu samotną wędrówkę w poszukiwaniu zwierzyny. Z tego samego powodu Segugio Maremmano raczej nie polubią się z kotami i innymi czworonogami w domu, chyba że zostaną z nimi właściwie zapoznane od pierwszych tygodni życia. Psy te oznajmią pojawienie się obcych, ale nie wykażą agresji. W stosunku do innych przedstawicieli swojego gatunku, są raczej przyjaźnie nastawione. Wobec dzieci Segugio Maremmano są łagodne i spokojne.

Segugio Maremmano - umaszczenie

Dopuszczalne kolory umaszczenia Segugio Maremmano to:

  • intensywnie lub wyblakłe płowe
  • czarne podpalane
  • pręgowane

Segugio Maremmano - pielęgnacja

Szata Segugio Maremmano nie potrzebuje skomplikowanych zabiegów, ponieważ jego sierść jest krótka. Pamiętajmy o uszach i zębach, aby nie doprowadzić do powstania w nich stanów zapalnych. 
 

Segugio Maremmano - choroby

Dzięki dużemu zróżnicowaniu genetycznemu Segugio Maremmano to psy zdrowe i odporne. W przypadku tej rasy postaw na profilaktykę oraz bieżące leczenie urazów i kontuzji powstałych wskutek intensywnej aktywności psa.
 

Segugio Maremmano - żywienie

To jak będziesz swojego pupila karmić zależy od Ciebie. Należy pamiętać jednak, że jest to pies należący do ras szybko rosnących. Karma powinna być dostosowana do jego wieku i aktywności. Pies powinien dostawać karmę, która jest dobrze zbilansowana. W swoim składzie powinna zawierać dobrej jakości białko, składniki mineralne, witaminy. 

Hodowle

Ta strona używa plików cookie i innych podobnych technologii. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.