Look4dog.com

Lakeland terrier

Nazwa tego psa wskazuje na miejsce jego pochodzenia - angielską Krainę Jezior. Miał on bronić jagniąt przed lisami. Uważa się, że Lakeland terrier pochodzi od border, bedlington i dandie dinmont terrierów. Możliwe, że do jego powstania przyczynił się również foksterier. Lakeland terriera cenili myśliwi ze względu na to, że był to praktyczny i odważny pies myśliwski, na tyle mały, że w pogoni za zwierzyną mieścił się w norze.

W XVIII wieku teriery miały za zadanie tępienie kretów i innych gryzoni na wsiach. W 1912 roku Lakeland terriery trafiły na wystawę, ale dalej były hodowane jak kiedyś, bez tworzenia ich drzewa genealogicznego, do potrzeb myśliwskich. W Wielkiej Brytanii w regionie Lake Disctrict Lakeland terriery były i są wykorzystywane w czasie polowań pieszych i konnych z uwagi na znacznie większą wytrzymałość od swoich mniejszych pobratymców. Potrafią przynosić zwierzynę i zaganiać ją, co jest wykorzystywane podczas polowań na lisy. W 1925 roku Lakeland terriery w starym typie skrzyżowano z terierami lisimi i  Airedale. Brytyjski Związek Kynologiczny nie zaakceptował czystości nowo powstałej rasy, ale szybko pojawiły się inne organizacje, które ją wypromowały. 

 • Długość życia 12 - 16 lat
 • Wysokość w kłębie wynosi: do 37 cm
 • Waga psa: 7,7 kg
 • Waga suczki: 6.8 kg
   

Lakeland terrier - charakter

Choć Lakeland terrier zachował instynkt łowiecki, może również być doskonałym psem do towarzystwa. Terier ten jest żywym i nieustraszonym, ciągłym ruchu, przyjacielskim psem. To także aktywny stróż o sympatycznym wyglądzie. To pies rodzinny, wesoły, inteligentny i uczuciowy. Jest pewny siebie, żywy i lubi dzieci. Jako pojętny uczeń szybko nabywa wiedzę. Lakeland terrier musi mieć urozmaicone szkolenie, zawierające elementy współzawodnictwa, dzięki czemu szybciej zrozumie twoje intencje. 

Lakeland terrier żyje w zgodzie z innymi psami, co nieczęsto spotyka się w świecie terierów. W kontaktach z obcymi może być nieufny. Za młodu należy go zaznajomić z kotami, aby w przyszłości nie atakował ich. Pies tej rasy doskonale odnajdzie się w ruchliwym mieście, jak i w domu na wsi. Lakeland terrier potrzebuje wybiegać się i wybawić. 

Lakeland terrier - charakterLakeland terrier 

Lakeland terrier - pielęgnacja

Pielęgnacje psa tej rasy, nie jest wymagająca i czasochłonna. Wystarczy ją regularnie wyczesywać. Dzięki temu pozbędziemy się nadmiaru wypadającej sierści, która pozostanie na szczotce, a nie na dywanie. Jeżeli natomiast psa będziemy wystawiać,wtedy należy go systematycznie trymować. Dzięki trymowaniu, psia sylwetka odpowiada wzorcowi. 

Lakeland terrier - umaszczenie

Umaszczenie Lakeland terriera jest:

 • czarne podpalane 
 • błękitne podpalane 
 • czerwona 
 • pszeniczna 
 • rudoszara 
 • wątrobiana

Mahoniowa i bardzo ciemna ruda są mało typowe. Dopuszczalne, lecz niepożądane są białe znaczenia na palcach i piersi.
 

Lakeland terrier - choroby

Lakeland terrier jest bardzo odporny na choroby. W jego przypadku wystarczą regularne badania profilaktyczne, dobra dieta oraz dużo ruchu.

Lakeland terrier - żywienie

Lakeland terrier nie ma wyjątkowych wymagań żywieniowych. Każdy pies powinien być dobrze i zdrowo żywiony. Powinien dostawać dobrze zbilansowaną karmę pozbawioną zbóż, gdyż pies to mięsożerca. Część osób jest zwolennikami suchej karmy, kolejna część sama przygotowuje posiłki oparte na gotowanych składnikach, a jeszcze inni stosują dietę Barf, opartą na podawaniu psu surowego mięsa. Wybór diety zależy od Ciebie. Najważniejsze jest, aby pies był zdrowy, miał apetyt i dobrze się rozwijał. 

Hodowle

Ta strona używa plików cookie i innych podobnych technologii. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.