Look4dog.com

Jeśli chodzi o charakter owczarka niemieckiego, to sprawa wygląda następująco: każdy pies jest inny, ma inny charakter, pochodzenie i przeszłość. 

Najwięcej zależy od nas samych, gdy weźmiemy pod swoje skrzydła szczeniaka rasy szczeniaka owczarek niemiecki. To od nas wtedy zależy na jakiego psa wyrośnie. To my musimy go nakierować na odpowiednią drogę, pokazać co jest złe, a co dobre. Agresja u psów ma różne czynniki. Mit o tym że owczarki niemieckiego są groźne panuje wśród ludzi już długo, głównie dlatego że jest rasą popularną, przez co często te psy trafiają w ręce osób, które nie dają rady z właściwym ich wychowaniem. Jest to największy minus popularności rasy. 

Owczarek niemiecki - charakter

Owczarek niemiecki to pies z mocnym charakterem, może być dominujący, ma wysokie zapotrzebowanie energetyczne, potrzebuje dużo wysiłku i pracy. Sprawa wygląda inaczej, gdy bierzemy psa dorosłego i widać u niego objawy agresji. Nie jesteśmy w stanie stwierdzić, jak wyglądała przeszłość tego psa i jakie podłoże ma ta agresja. 

Właściwe wychowanie owczarka niemieckiego

Nie zmienia to faktu że pies właściwie wychowany nie objawia agresji. Warto od szczeniaka zabierać psa na tzw. „psie przedszkola”, które uczą podstawowego posłuszeństwa oraz pomagają w socjalizacji szczeniaka. W późniejszym etapie rozwoju również warto uczęszczać do psich szkółek, lecz tylko do treserów lub behawiorystów, którzy mają doświadczenie z rasą. Pomóc dużo może też hodowca, od którego wzięto szczeniaka owczarka niemieckiego. Zresztą wychowanie psa to duża odpowiedzialność i ciężka, ale przyjemna praca...

owczarek niemiecki charakterOwczarek niemiecki - hodowla psów rasowych Spirit of Mind

Owczarek niemiecki długowłosy hodowle ZKwP 

 

Ta strona u偶ywa plik贸w cookie i innych podobnych technologii. Korzystanie z niej bez zmiany ustawie艅 dotycz膮cych
cookies oznacza, 偶e b臋d膮 one zapisane w pami臋ci urz膮dzenia. Wi臋cej informacji mo偶na znale藕膰 w Polityce prywatno艣ci.