Look4dog.com

Dla wielu zwierząt sylwester to najstraszniejsza noc w roku. Warto zadbać o swojego czworonożnego przyjaciela i pomóc mu przetrwać tę ciężką dla niego noc. 
Nie ma idealnej metody na przygotowanie psa do sylwestra, ale jest kilka sposobów, które mogą ułatwić jego przetrwanie. 

  • Jak przygotować psa na sylwester: obroża, smycz, szelki

Jeśli pies boi się strzałów, to przede wszystkim zadbaj o sprzęt spacerowy. Bardzo ważne są dobrze dopasowane obroża, szelki i smycz/długa linka tak, aby wystraszony pies nie mógł się z nich uwolnić i uciec. Polecam zakup identyfikatora dla psa, na którym będzie zamieszczone jego imię oraz aktualny telefon kontaktowy.

beagle zdjęcie święta szkolenie psów Luna

  • Sylwester z psem: spacer

Jeśli to możliwe, zabierz psa na długi spacer za miastem. Zabierz zabawkę, smakołyki i postaraj się zmęczyć psa. Ważne, abyś nie ryzykował spaceru bez smyczy. Pies ze strachu może bez opamiętania uciekać przed siebie, dlatego nie warto ryzykować.

 

  • Jak przygotować psa na sylwester: bezpieczne miejsce

W domu przygotuj dla psa ciche, spokojne miejsce, gdzie będzie mógł się schować i bezpiecznie spędzić sylwestra. Zasłoń i zamknij okna tak, aby jak najbardziej ograniczyć dźwięk i widok fajerwerków. Aby zagłuszyć hałas, możesz włączyć muzykę.
Postaraj się zająć swojego psa zabawkami na jedzenie, np. kong lub pysznym gryzakiem, np. suszona skóra.

  • Jak przygotować psa na sylwester: leki

Podanie psu silnych leków w dniu sylwestra to nie jest najlepszy pomysł. Leki, które można kupić u lekarzy weterynarii często powodują bezwładność. Pies jest świadomy wszystkiego, co się dzieje, ale nie może się ruszyć, co potęguje stres i strach.  Można użyć suplementów wyciszających, ale te preparaty, aby działały, powinny być podawane nawet kilka miesięcy przed sylwestrem. 
Alternatywą dla leków i suplementów mogą być feromony do kontaktu lub obroże feromonowe.

zdjęcie pies rasowy święta Bożego Narodzenie Luna szkolenie

Najważniejsze to zachowaj spokój i nie denerwuj się na swojego psa. Pamiętaj, że stabilny i spokojny przewodnik to największe wsparcie dla przerażonego czworonoga. 


Szczęśliwego Nowego Roku!

www.facebook.com/szkoleniepsowluna
www.szkoleniepsowluna.pl

Ta strona używa plików cookie i innych podobnych technologii. Korzystanie z niej bez zmiany ustawień dotyczących
cookies oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji można znaleźć w Polityce prywatności.