Look4dog.com

Jaką smycz wybrać dla mojego psa? Czy mojemu psu wszystko jedno, na co zostanie zapięty? Czy na smyczy warto oszczędzać? Najważniejsze - czy mój husky będzie miał specjalne wymagania zdrowotne, którymi powinienem kierować się przy wyborze smyczy? Na te pytania znajdziecie odpowiedź w poniższym artykule! 
 

Smycz do biegania - dlaczego nie zwykła? 

Należy zacząć od tego, dlaczego w zasadzie nie kupić zwykłej, zwykle tańszej smyczy. Zwykła smycz, która świetnie sprawdzi się podczas codziennych spacerów, w przypadku biegania zawodzi już na samym początku. Analizując jej budowę szybko można dojść do faktu, że w odróżnieniu do specjalnych urządzeń na psy dla aktywnych, ta nie jest wykonana z przystosowanych do tego materiałów.

Siberian Husky - hodowlaSiberian Husky - hodowla Eskimoski Domek

Zwykłe smycze są zbudowane z wytrzymałych, ale ciężkich materiałów lub z słabych jakościowo, przez co siberian husky będzie zmęczony wraz z właścicielem lub może się urwać. Idąc dalej - smycz do spacerów trzyma się w ręce, co w trakcie joggingu byłoby niezwykle niewygodne.

Jakie cechy musi mieć smycz do biegania? 

Zatem skoro ustaliliśmy już, że do biegania potrzeba specjalnego sprzętu, opowiedzmy sobie o nim nieco więcej. Specjalna smycz dla naszego siberiana ma ułatwić nam bieg - właśnie dlatego posiadają one zapięcie do pasa biodrowego. Zwykle sprzedawane one są w zestawach, tak więc nie trzeba się martwić, jeśli się go nie ma.

Siberian Husky - hodowlaSiberian Husky - hodowla FIRE IN PAWS ( FCI )

Równie ważną cechą smyczy dla siberian husky są jej właściwości amortyzujące, to dzięki niej nasz siberian husky nie wywróci nas przy pierwszym, lepszym szarpnięciu. Zwróćcie też uwagę na materiał, z którego wykonana jest smycz na psy pracujące. Im lżejszy sprzęt, tym lepiej dla waszych pupili. Pod tym względem najlepiej sprawdzają się te, które są wykonane z nylonu lub polipropylenu. Ostatnimi rzeczami, które górują w przypadku smyczy dla psów sportowych to ich regulowana długość, której zalet nie trzeba tłumaczyć. Dodatkowo warto wyposażyć się w taką, która ma odblaski, w celu uchronienia pupila podczas nocnych biegów.

Zestaw do biegania w towarzystwie naszego huskiego składa się z trzech elementów: smyczy do biegania, pasu biodrowego i uprzęży. Każdy z tych elementów jest bardzo ważny, dlatego powinien być dobrej jakości. Ważną rzeczą jest również dobre dopasowanie uprzęży do psa, nie może być ona dla niego za duża czy za mała. Dlatego o pomoc warto zwrócić się do hodowcy lub wybrać się do specjalistycznego sklepu.

Siberian HuskySiberian Husky, zdjęcie hodowla Eskimoski Domek

Jeśli chodzi o smycz - przy jej zakupie weźcie pod uwagę takie rzeczy jak:

  • Jakość karabińczyków
  • Jej długość - najlepsza będzie dwumetrowa
  • Trwałość gumy

Pas biodrowy, który będzie odpowiadał za Waszą wygodę musi:

  • Nie uwierać pleców
  • Mieć ok. 8cm szerokości
  • Mieć najlepiej dwa kółka do karabińczyka

Szelki do biegania z psem powinny być dla niego komfortowe:

  • nie powinny powodować ucisku 
  • nie powinny blokować ruchu 
  • i powinny być bardzo dobrze dopasowane do danego prsa, nie powinny być uniwersalne

Hodowle Siberian husky ZKwP/FCI 

 


 


 

Ta strona u偶ywa plik贸w cookie i innych podobnych technologii. Korzystanie z niej bez zmiany ustawie艅 dotycz膮cych
cookies oznacza, 偶e b臋d膮 one zapisane w pami臋ci urz膮dzenia. Wi臋cej informacji mo偶na znale藕膰 w Polityce prywatno艣ci.