Look4dog.com

W tej hodowli Impuls i Splendor dostępne są szczeniaki zjawiskowego Charta rosyjskiego Borzoj

 

Chart rosyjski Borzoj, śliczne szczeniaki dostępne w tej hodowli Impuls i Splendor

Charty w Rosji znane są od IX wieku. Były one wykorzystywane do polowań na zające już od 1260 roku. Chart rosyjski Borzoj jest potężnym, energicznym i eleganckim psem o mocnej budowie, dlatego często zabierano go na polowania na wilki. W naszym kraju polowanie z tymi psami jest zabronione, jednak w Ameryce Północnej nadal tę rasę psa wykorzystuje się do polowań na duże drapieżniki, przede wszystkim kojoty.

Charty rosyjski Borzoja to duży pies. Jego wysokość według wzorca FCI osiąga 85 cm w kłębie. Borzoj to harmonia kształtów, płynny, efektowny ruch. W życiu codziennym borzoj ma charakter zrównoważony i spokojny. W hodowli u Pani Angeliki, która prowadzi ją z pasja i oddaniem od 2001 roku, dostępne są cudowne szczeniaki charta rosyjskiego borzoj. LORD BYRON i LORD NORTH to dwaj wspaniali chłopcy, którzy czekają w hodowli na miłośnika tej rasy. Są bardzo kontaktowe, pełne energii i ciekawskie. Lubią mieć wszystko w zasięgu swojego wzroku. Od samego początku Pani Angelika dużą wagę przywiązuje do odpowiedniej socjalizacji, która jest tak ważna dla szczeniaków. Maluchy poznają otaczający je świat i znają domowe dźwięki. Dzięku czemu szybko odnajdą się w nowych domach.

Chart rosyjski borzoj - szczeniaczkiChart rosyjski borzoj - szczeniaczki z hodowli Impuls i Splendor

Szczeniaki - chart rosyjski borzojSzczeniaki - chart rosyjski borzoj

Hodowla - chart rosyjski borzojHodowla - chart rosyjski borzoj

Charta rosyjskiego Borzoj, możemy zaliczyć do najbardziej towarzyskich i wylewnych z chartów. Nie należy zapominać, że był to pierwotnie pies myśliwski. W obecnych czasach pełni rolę psa towarzyszącego, psa sportowego i wyścigowego. Warto również zaznaczyć, że na spacerach nie on zaczepia pierwszy. Jednak gdy zostanie sprowokowany przez innego psa nie będzie stał w miejscu. Decydując się na tę rasę psa, pamiętajmy, że potrzebuje on kontaktu z właścicielem, wówczas w domu jest spokojny, wyciszony a nawet flegmatyczny. Tak jak inne charty, również i borzoj potrzebuje przestrzeni do wybiegania się. Rasa ta będzie bardzo dobrym wyborem dla osób uprawiających biegi, jeździectwo, kolarstwo.

Borzoj należy także do psów upartych i nie do końca lubi być posłuszny. W jego wychowaniu ważne jest, aby byc w stosunku do niego konstkwentnym i cierpliwym  Wtedy będziemy mieli pewność, że wyrośnie z niego wierny towarzysz. 

Ta strona u偶ywa plik贸w cookie i innych podobnych technologii. Korzystanie z niej bez zmiany ustawie艅 dotycz膮cych
cookies oznacza, 偶e b臋d膮 one zapisane w pami臋ci urz膮dzenia. Wi臋cej informacji mo偶na znale藕膰 w Polityce prywatno艣ci.