Look4dog.com

Terier niemiecki – jak jego nazwa wskazuje- należy do psów myśliwskich. Teriery to psy o niezwykle upartym i zaciętym charakterze. Lecz pomimo swojej myśliwskiej naturze, potrafią być też czułymi członkami rodziny.  
 

Terier niemiecki jest wymagający

Niestety, przez ich zaborczy i łowczy charakter, dorobiły się niezbyt miłej renomy. Z czego ona wynika? Takie psy jak terier niemiecki potrafią być trudne do wychowania. Przez swój instynkt łowiecki, mogą być trudne do opanowania, co łatwo może zrazić człowieka. Nie trzeba być specjalistą, aby stwierdzić, że te psy są trudne do wychowania. Dla osoby mało doświadczonej taki pies będzie wyzwaniem. Niestety niepodołanie temu wyzwaniu wiązać się będzie z wielkimi konsekwencjami w psychice psa. To właśnie przez błędy w wychowaniu psy stają się agresywne. Niektóre z psów mają większe predyspozycje do tego, aby być agresywne, a niektóre mniejsze. Wszystko zależy od nas, jak pokierujemy swoim psem. Jakie wzorce mu pokażemy, na co pozwolimy. Terier niemiecki nie jest wyjątkiem w tej kwestii.

Czy terier niemiecki jest agresywny?

A więc nie, terier niemiecki sam z siebie nie jest agresywny. Teriery to psy o silnym charakterze, mocno respektują własną przestrzeń osobistą. Dlatego uważać trzeba, aby jej zbytnio nie przekroczyć. Psy tej rasy są bardzo oddane, przywiązują się do członków swojej rodziny. Są świetnymi stróżami, z całą pewnością bronić będą swojego domu jak i ich członków. Przez swój łowczy instynkt, są świetnymi myśliwymi. Teriery niemieckie to jedna z najchętniej wybieranych ras psów do pracy przez myśliwych. Świetnie tropią i aportują. Przez co, źle ułożony pies o takim instynkcie ruszy tropem za zwierzyną, gdy tylko ją poczuje. A gdy zobaczy coś, co może gonić  bez zastanowienia ruszy w pogoń.

Terier niemiecki potrzebuje uwagi

Opisane wyżej sytuacje dla osoby patrzącej z boku, nie znającej rasy, wydawać się mogą agresją. Jednakże wcale nie muszą nią być. Psy takich ras jak teriery, potrzebują dużej ilości wysiłku zarówno fizycznego jak i psychicznego. Bez niego pies będzie się po prostu nudzić, będzie szukał innej drogi i sposobu na wyżycie się. Ganianie za przechodniami i autami, uporczywe szczekanie, podgryzanie bądź atakowanie domowników i innych zwierząt mogą być zwykłymi oznakami znudzenia. Brak wiedzy zmusza nieodpowiedzialnych właścicieli i innych do tłumaczenia sobie tego agresją. Pies tak jak i człowiek ma swoją psychikę, o którą należy dbać. Niestety, tak jak my możemy o nią zadbać i o niej decydować sami, tak one polegać muszą tylko na nas. Dlatego w naszym interesie leży nie tylko dbanie o zewnętrze naszego czworonoga, ale też i wnętrze.

U nas znajdziecie hodowle terierów niemieckich zrzeszone w Związku Kynologicznym w Polsce.
  

Ta strona u┼╝ywa plik├│w cookie i innych podobnych technologii. Korzystanie z niej bez zmiany ustawie┼ä dotycz─ůcych
cookies oznacza, ┼╝e b─Öd─ů one zapisane w pami─Öci urz─ůdzenia. Wi─Öcej informacji mo┼╝na znale┼║─ç w Polityce prywatno┼Ťci.